Niemal każdego debiutanta w zakładach sportowych niepokoi pytanie o ile dobrze da się zarabiać na zakładach sportowych. Wysokie zarobki z tego zajęcia wciąż są możliwe, aczkolwiek obecnie jest to wysiłek o wiele trudniejszy niż 10 lat temu, kiedy branża ta jeszcze nie cieszyła się popularnością. Niemniej jednak, na zakładach codziennie zarabiają ci, którzy realistycznie oceniają i szacują prawdopodobieństwo wystąpienia rozmaitych wydarzeń lepiej niż bukmacher i robią opłacalne zakłady na podstawie własnych doświadczeń, poprzednio stosując wiedzę zdobytą w przewodniku po kasynie online. 

7 RAD, DZIĘKI KTÓRYM OSIĄGNIESZ SUKCES W ZAKŁADACH SPORTOWYCH
7 RAD, DZIĘKI KTÓRYM OSIĄGNIESZ SUKCES W ZAKŁADACH SPORTOWYCH

Zanim zaczniesz się szykować, musisz zdecydować, czego oczekujesz od tego zajęcia. Jeśli jesteś tylko poszukiwaczem dzikich wrażeń i chcesz zyskać dodatkową dawkę adrenaliny, podejmując ryzyko utraty solidnej kwoty, poniższe wskazówki będą po prostu zbędne. Natomiast jeśli podchodzisz do zakładów poważnie i na dłużej niż kilka godzin lub dni, do tego chcesz nauczyć się regularnie zarabiać na zakładach sportowych, traktować to jako pracę, biznes lub sposób inwestowania, należy rozważyć wskazówki poniżej.

1. Ustal kwotę przeznaczoną na zakłady, określ limity. Zacząć należy od ustalenia banku hazardu, czyli kwoty do wydania na zakłady sportowe, jednocześnie po przegraniu której nie będziesz długo żałować. Tak, rzeczywiście po przegraniu, ponieważ od zakładów nie dostaniesz wynagrodzenia, za które można zagwarantować comiesięczną wypłatę określonej kwoty – straty również są możliwe. Im wyższy masz poziom umiejętności, rozwinięte zdolności analityczne i intuicję, tym mniej doznasz strat. Główna zasada tutaj to nigdy nie przekraczać swojego limitu. Jeśli chcesz cieszyć się grą, ogranicz się do kwoty, którą jesteś gotów wydać na piwo w sobotnim barze. Zapomnij o finansowaniu swoich zakładów z pieniędzy zarobionych na sprzedaży samochodu lub mieszkania: ośrodki terapeutyczne na całym świecie są przeładowane osobami, które są na tyle uzależnieni od hazardu.

2. Wybierz swoją strategię. Następnie musisz określić procent banku do dyspozycji przy każdym zakładzie (lub średnią i maksymalną wielkość zakładu), średnią liczbę zakładów dziennie oraz strategię, której będziesz ściśle przestrzegać. Na początkowym etapie nie zaleca się stosowania strategii agresywnych (różne nadrabianie zaległości, progresje itp.), które zdecydowanie mogą doprowadzić niedoświadczonego gracza do całkowitej straty. Co również istotne, jeśli zwróciłeś uwagę na bukmacherów internetowych, zostaw swoją kasę tylko u renomowanych bukmacherów, którzy nie zamkną się natychmiast za Twoje pieniądze.

3. Nie stawiaj na wszystko, co rzuca się w oczy. Musisz dobrze się orientować w wybranych rodzajach sportu. Na początku możesz skupić się na jednym rodzaju sportu, a nawet lidze. Co również istotne, przed obstawianiem zbierz jak najwięcej informacji o przeciwnikach: skład drużyn, ich forma, kontuzje, dyskwalifikacje, statystyki zawodników, zmiany, motywacja itp.

4. Bądź obiektywny i powstrzymaj emocje. Analizując mecz, nie wolno współczuć zawodnikowi lub drużynie, ponieważ mimowolnie można dokonać uprzedzonej korekty prognozy własnej, która musi pozostawać racjonalną i obiektywną w każdych okolicznościach. Lepiej przegapić taki zakład i po prostu kibicować swojej ulubionej drużynie. A jeśli masz wątpliwości odnośnie do jakiegoś wydarzenia – zawsze lepiej się powstrzymać: losowe obstawianie przynosi mało korzyści. Uczciwie analizuj najbardziej atrakcyjne mecze i opcje obstawiania zamiast przepychania jednego zakładu po drugim. Tak więc istnieje wyższe prawdopodobieństwo, że zaoszczędzisz zainwestowane pieniądze, a nawet pozostaniesz na plusie pod koniec dnia. A w przypadku kolei niepowodzeń warto na kilka dni (a nawet tygodni) powstrzymać zakłady, żeby odpocząć i obserwować sytuację z innego punktu widzenia. W przeciwnym razie chęć wygrania doprowadzi do wzrostu wielkości zakładów i z kolei wyższych strat, przełamania logicznego toku myślenia, uniemożliwiając obiektywną analizę zakładów i zachowanie racjonalne.

5. Nie obstawiaj mecze o niskich kursach. Według statystyk aż 90% zakładów sportowych dokonuje się na korzyść wyraźnych faworytów, których szanse są dosyć niskie. W sporcie nie ma ani „wierzących”, ani „konkretów”, a faworyci również regularnie doświadczają porażek, po których należy wygrać około 5-10 podobnych zakładów z rzędu, zanim zrekompensujesz stratę. Z tego samego powodu nie możesz przewyższać kwoty zakładu, bez względu na to, jak bardzo jesteś pewien wyniku meczu. Pamiętaj: overbetting to zło, które nieuchronnie doprowadzi do załamania finansowego.

6. Wypłacaj pieniądze. Kolejna sprawa: po wybraniu wcześniej określonej kwoty zysku od razu wypłacaj pieniądze – musisz poczuć prawdziwe korzyści ze swoich zakładów. Istotną jest również świadomość tego, że zakłady sportowe to rodzaj rozrywki. Trzeba za nie płacić tak samo jak płacisz za wejście do muzeum, parku rozrywki lub kina. Wygrasz i przegrasz, i prawie na pewno stracisz więcej, niż zarobisz. Traktuj stratę zatem jako nagrodę za rozrywkę.

7. Śledź prognozy ekspertów sportowych, lecz decyduj sam. W każdej dziedzinie jest ktoś, kto zna się lepiej od innych, aczkolwiek nie warto spieszyć się ślepo postępować zgodnie z radami ekspertów: dzielą się tylko swoją opinią na temat tego, jak zakończy się mecz. Nigdy nie stawiaj na drużynę, o której nic nie wiesz, opierając się tylko na kursie podanym przez bukmachera lub eksperta. Kursy mogą nie mieć nic wspólnego z prawdopodobieństwem wyniku wydarzenia – odzwierciedlają one jedynie opinie większości graczy, wspieranych pieniędzmi. Po wybraniu właściwego wyniku na podstawie analizy meczu nigdy nie zmieniaj zdania. Nie słuchaj cudzych autorytatywnych rad. Twoje zadanie: zebranie opinii zaufanych ekspertów, zidentyfikowanie trendów w prognozach i uwzględnienie ich w swojej analizie. 

Obstawianie zakładów ma jedną istotną do zrozumienia cechę: jest to prawdziwa, wymagająca energii i wysiłku umysłowego, czasochłonna praca. Jeśli obstawiasz indywidualnie, nie posiadasz dogłębnej wiedzy w ligach lub tajemnicach sportowców, do tego nie znasz się na matematyce, lepiej od razu pogodzić się z tym, że w zakładach sportowych zapłacisz jedynie za adrenalinę. A ten, kto nadal jest zdecydowany na zakłady sportowe, zawsze musi pamiętać: postępuj zgodnie z wybraną grą i swoją strategią finansową, rozszerzaj swoją wiedzę, a prędzej czy później odniesiesz sukces.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułKarty w Betfan bez ryzyka. Każdy wygrywa!
Następny artykułCzy warto zachować się stosownie, gdy chcemy być konsekwentni?