Większość początkujących typujących swoją przygodę z zakładami wzajemnymi rozpoczyna od piłki nożnej, która w naszym kraju uchodzi za zdecydowanie najpopularniejszą dyscyplinę. Duża ich część skupia się wyłącznie na tym, by stawiać na zwycięzcę każdego kolejnego spotkania. Rzeczywiście, to zdarzenie, które cieszy się największym zainteresowaniem nie tylko wśród nowicjuszy. Tymczasem jednak warto mieć świadomość istnienia wielu innych – zwłaszcza że te mniej standardowe mogą się okazać jednocześnie tymi bardziej opłacalnymi, a jednocześnie po prostu bardziej opłacalnymi.

obstawianie pilki noznej

Handicapy – jak na nie stawiać, by na tym zyskać?

Jednym z rynków, po które sięga się bardzo często w przypadku spotkań z udziałem zdecydowanych faworytów są te związane z handicapami. Na czym one polegają? Otóż stanowią one odzwierciedlenie bardziej klasycznych rynków – z tym jednak, że zakładającym pewnego rodzaju warunki. Możemy więc postawić na wygraną Arsenalu z Fulham w sytuacji, w której Arsenalowi odejmiemy z konta jedną bramkę. Handicap wyrównuje zatem szanse, a przez to i sprawia, że kursy na zwycięstwo konkretnego zespołu są wyższe.

Handicap warto stawiać tylko wtedy, gdy jest się pewnym większego sukcesu zespołu, którego będzie on “pogrążał”. Warto też zwracać uwagę na jego skalę – ta nie zawsze jest korzystna dla typującego.

Zakłady na żółte kartki

W przypadku piłki nożnej, bardzo atrakcyjnymi opcjami są zakłady na kartki, czyli na to, która drużyna zdobędzie ich więcej (można oczywiście postawić na konkretną ich liczbę). Ich plusem jest fakt, że tego typu zakłady skupiają się na konkrecie. Aby je postawić, nie musimy więc analizować spotkania i obu drużyn pod każdym kątem. Wystarczy, że sprawdzimy statystyki, oszacujemy agresywność zawodników i spojrzymy na tendencje związane ze “zdobywaniem” kar indywidualnych. To sprawia, że analiza bukmacherska jest prostsza, ale i czyni zakłady skuteczniejszymi. W końcu bierzemy tu pod uwagę tylko jeden aspekt. Warto więc pomyśleć nad tym, by nasze typy dnia były związane właśnie z kartonikami.

Strzelcy bramek – czy warto na nich stawiać?

Każdy bukmacher pozwala realizować swoje typy bukmacherskie również w kontekście konkretnych zawodników i na przykład tego, czy w danym spotkaniu uda się im strzelić bramkę. Zazwyczaj wiążą się one ze sporym ryzykiem – zwłaszcza że w tym konkretnym aspekcie mamy do czynienia ze sporą losowością. Na strzelca bramki polecamy przez to postawić w meczach drużyn, którzy polegają na jednym zawodniku w ataku, ale i w spotkaniach z udziałem aktualnych królów strzelców tabeli rozgrywek. Zazwyczaj gra układa się “pod nich” – tak, aby byli oni w stanie zachować swoją pozycję. Warto też spojrzeć na taktykę i ustawienie danego zespołu. Oba te aspekty w dużej mierze wskazują, czy zawodnik będzie miał szansę na strzelenie gola.

Warto wiedzieć: jeśli dany zawodnik nie pojawi się na boisku, większość bukmacherów jak Betfan rozwiąże taki zakład i zwróci środki, jakie się na niego postawiło.

Bezpieczne pomysły na zakład

Oczywiście wyżej wspomniane pomysły nie są tymi jedynymi – to jednak od nich warto rozpocząć własną przygodę z niestandardowymi zakładami. Do innych ciekawych rynków, na które warto spojrzeć jeśli liczy się na większe bezpieczeństwo w obstawianiu zaliczyć można zakłady na:

  • strzelenie gola przez obie drużyny – ten zakład sprawdzi się w przypadku pojedynków drużyn, które posiadają dużą skuteczność,
  • liczba goli – to wbrew pozorom zakład dość bezpieczny, jeśli stawiamy nie na dokładną liczbę, a na przedział (powyżej / poniżej),
  • liczba rzutów rożnych – tutaj również można stawiać na przedziały – jest to rynek, który jest dość łatwo przeanalizować,
  • różnica zwycięstwa – świetna alternatywa dla standardowego rynku – znacznie bardziej opłacalna, ale i po prostu ciekawsza. Wskazujemy, iloma brakami wygra konkretna drużyna.

Oczywiście pamiętajmy, że nasze typy na dziś mogą się opierać na eksperymentach, a także można je oglądać w STS TV. Jeśli chcemy zdobywać doświadczenie w obstawianiu, te mogą być czymś naprawdę rozsądnym i po prostu pożądanym.

5 / 5. Ocen: 6

Poprzedni artykułSpezia może już mieć następcę Jakuba Kiwiora – to również Polak
Następny artykułKiedyś Totolotek – dzisiaj bwin Polska, czy warto się rejestrować?