Wszystko wskazuje na to, że włoski klub Spezia Calcio –  będący do niedawna pracodawcą dla obiecującego reprezentanta Polski, Jakuba Kiwiora – nie próżnuje i już szuka dla rodzimego obrońcy zastępstwa. Okazuje się, że istotne negocjacje trwają właśnie pomiędzy Spezią a Venezią, grającą aktualnie również we włoszech, jednak w Serie B.

kiwior arsenal

Kto zastąpi Jakuba Kiwiora?

Negocjacje pomiędzy obiema drużynami mają dotyczyć 24-letniego Polaka, obiecującego Przemysława Wiśniewskiego. Wychowanek Górnika Zabrze od niespełna roku występuje w Venezii – i rzeczywiście jest jednym z jej najaktywniejszych zawodników. Rozegrał aż 90% możliwych minut, zagrzewając stałe miejsce w wyjściowej jedenastce.

Co ciekawe, obie strony toczyły już ze sobą dyskusje na temat tego właśnie transferu na długo przed zmianą barw przez Jakuba Kiwiora. Wtedy jednak był on planowany dopiero na przyszły sezon. Wszystko wskazuje na to, że szesnasta drużyna Serie A potrzebuje wartości dodanej do linii defensywy natychmiast. Wiśniewski zaś może zacierać ręce – to dla niego awans, który może stać się furtką do większej kariery. Zawodnik już raz zagrał dla reprezentacji Polski U-20, a dwa razy – w zespole U-21. Być może przejście do nowego klubu na mu szansę na grę w kadrze seniorskiej.

A co z Kiwiorem?

Choć klub tego jeszcze nie potwierdził, zgodne informacje płynące od Tomasza Włodarczyka, Fabrizio Romano i Gianluci Di Marzio, a także doniesienia medialne sugerują, że Jakub Kiwior właśnie dołączył do drużyny Arsenalu Londyn. Jeśli wierzyć podawanym informacjom, podpisze z nią kontrakt obowiązujący aż do końca czerwca 2028 roku. To dla Polaka olbrzymia szansa na rozwijanie swoich umiejętności pod okiem najlepszym, ale też na grę w świetnym, utytułowanym i po prostu solidnym klubie. Bardzo możliwe, że takim, który w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo kraju. Czy jednak Kiwior rzeczywiście dołączy do Arsenalu? To informacja niemal pewna, jednak warto śledzić oficjalne kanały społecznościowe zainteresowanych – tak piłkarza, jak i zespołu Kanonierów.

Arsenal Londyn swój następny mecz rozegra w niedzielę, o 17:30. W hicie kolejki podejmie Manchester United.

Źródło: Gazeta-lokalna.pl

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułBonusy w Etoto.pl w listopadzie 2022: aktualne promocje i freebety
Następny artykułMniej standardowe pomysły na obstawianie piłki nożnej